Share

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Tanıtım ve Rehberlik Kolu, 5 Ekim 2023 Perşembe günü lise öğrencilerine yönelik “Acil Yardım ve Afet Yönetimi” bölümü hakkında tanıtım söyleşisi gerçekleştirdi.
Tanıtıma Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümü mezunu, Afet Eğitimi ve Yönetimi uzmanı sn. Pişka Memetali Hakan konuşmacı olarak katıldı. Konuğumuz konuşmasına kendini tanıtarak başladı. Ardından Acil Yardım ve Afet Yönetimi (AYAY) bölümü nedir, bu bölümü kimler tercih etmeli, mezun olanlar ne iş yapar gibi soruların cevaplarına yer verdi. Konuşmacı ayrıca bölüm ile ilgili ders içerikleri ve staj çalışmalarını aktardı. Yanında getirmiş olduğu
üniforma ve diğer teçhizatlar hakkında bilgi veren sn. Pişka Memetali, ayrıca doğalafet sonrası katılmış olduğu arama kurtarma çalışmalarına dair deneyimlerini, duygu ve düşüncelerini paylaştı. Konuğumuz konuşmasında son olarak diploma denkliği ve iş bulma imkanlarına değindi. Söyleşi öğrencilere verilen tavsiyelerle son buldu.

Comments are closed.