Share

Balkan Kolunda Kadın Olmak projesi başladı

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği ve İskeçe Müftülüğü organizasyonu ile gerçekleştirilen Balkan Kolunda Kadın Olmak projesi başladı.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği ve İskeçe Müftülüğü organizasyonu ile gerçekleştirilen Balkan Kolunda Kadın Olmak projesi İskeçe’nin Şahin, Gökçepınar ve Ketenlik köyünde başladı.

Proje kapsamında 1. Hafta konukları Dostluk Eşitlik Barış Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu ile İskeçe Müftülüğü Din Görevlisi Emine Palazlı hoca hanım oldu.

DEB Başkanı Çiğdem Asafoğlu “Geçmişten günümüze Batı Trakya kadınının aile ve toplumdaki yeri” konulu bir sunum gerçekleştirirken Emine Palazlı hoca hanım ise “Kadın olgusunun kültürel gelişimi ve İslâm’da kadının yeri ve önemi” konusunu işledi.

Şahin, Gökçepınar ve Ketenlik köylerinde bayanların yoğun ilgi gösterdiği projede konuşmacıların sunumları bayanlar tarafından dikkatle takip edildi.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği ve İskeçe Müftülüğü organizasyonu ile gerçekleşen proje 23 Şubat Çarşamba günü saat 19:00’da Şahin Karaca Ayşe Kültür Merkezinde Şahin Eğitim ve Kültür Derneği’nin çatısı altında başladı. Projenin ilk hafta sunumları 26 Şubat Cumartesi günü Gökçepınar ve Ketenlik köylerinde devam etti. Gerek Gökçepınar, gerekse Ketenlik Kütüphanesinde bayanların yoğun ilgi gösterdiği proje önümüzdeki hafta farklı konu ve konuklarla devam edecek.

Comments are closed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675