Share

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Mesleki Tanıtım ve Rehberlik Kolu, 20 Mart 2021 Cumartesi günü, saat 19.00’da
lise öğrencilerine yönelik online bir mesleki tanıtım söyleşisi gerçekleştirdi.
Söyleşide Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü tanıtıldı. Mesleki Tanıtımın  bu haftaki söyleşisine konuşmacı olarak Çanakkale 18 Mart  Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu sn. Hakan Arabacıoğlu katıldı.
Sn. Hakan Arabacıoğlu, kendini tanıtarak konuşmasına başladı.Daha sonra Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünü tanıttı. Bu  bölümde okumak isteyen öğrencilerin sahip olması gereken özellikleri açıklarken,  girişimci, atılgan, yüksek sosyal zekaya sahip,  kriz yönetimi konusunda yetenekli olmaları gerektiğini vurguladı.
Ayrıca bu bölümde okumak isteyen öğrencilerin, öncelikle anadilimiz Türkçeyi, ondan sonra da geçerli bir yabancı dili mutlaka çok iyi öğrenmeleri ve konuşmaları gerektiğinin de altını çizerek,  önemini belirtti.
Sn. Hakan Arabacıoğlu alanında kazandığı deneyimleri de öğrencilere birebir aktarma fırsatı bularak, iş hayatının kendi üzerindeki olumlu kazanımlarını ve olumsuzluklarını da lise öğrencileriyle  paylaştı. Kendisine yöneltilen soruları da samimiyetle yanıtladıktan sonra söyleşi sona erdi.

Comments are closed.