Share

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği, bir AB Programı kapsamında ve uluslararası düzeyde bir işbirliğine imza atmış bulunmaktadır. Belçika’da faaliyet gösteren Thinkout sivil toplum kuruluşu ile işbirliği içerisinde Erasmus Plus Programına yapılan proje başvurusu onaylandı.

Projenin başlığı “Genç İnsanların Hareketliliği” (Roaming Young People) ve amacı da gençleri çok-kültürlü, tecrübeye dayalı ve manalı öğrenime teşvik ederek sosyal ve siyasi katılım sağlamak. Proje sayesinde gençler bu alanda daha yüksek özgüvene ve tecrübeye sahip olacak, sivil toplum kuruluşlarına ve siyasete daha istekli ve etkin şekilde katılım gösterebilecekler ve toplumlarına daha verimli katkılar sağlayabilecekler.

Proje 14–18 Nisan 2020 tarihlerinde Gümülcine’de, BTAYTD ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Thinkout kuruluşunun getireceği gençlerle bölgemizdeki gençler arasında toplantılar, çalışmalar ve eğitim seminerleri yer alacak. Projeye yurtdışından da alanında önemli konuşmacı ve eğitimci şahıslar konuk olarak katılacak.

Projeye bölgemizden toplamda 9 genç katılacak ve öncelik İngilizceyi iyi bilen 18-25 yaş arası öğrencilere verilecek.

Proje ile ilgilenen gençler, BTAYTD’da projeden sorumlu olan kişilerle irtibata geçebilir:

Meltem Giritli:              698 610 9146

Onur Mustafa Ahmet:  694 878 5259

Başvuru yapmak isteyenler ekteki formu doldurup info@btaytd.com adresine gönderebilirler.

Son başvuru tarihi 28 Şubat 2020.

Leave A Reply