Share

 Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Tanıtım ve Rehberlik Kolu  21 Kasım 2020 Cumartesi günü lise öğrencilerine yönelik Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü tanıtımı gerçekleştirdi.

İzmir Ege Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde lisans öğrencisi olan Mesut Ali kısaca kendini tanıtarak, söyleşiye başladı. Ardından üniversiteye başladığı ilk gün yaşadığı duygu, düşünce ve izlenimlerini öğrencilerle paylaştı. İngilizce hazırlık sürecine değindi ve hazırlık okumanın faydalarından bahsederek, okumakta olduğu üniversitenin dünya üniversiteler arasındaki sıralamasına değindi. Ayrıca Ege Üniversitesinin öğrenciye sağladığı olanaklara da yer verdi. Kısaca şehir ve üniversite hakkında bilginin ardından elektrik-elektronik mühendisliği nedir, bu bölümü tercih etme sebebi nedir, elektrik elektronik mühendisliği bölümünden mezun olanlar ne iş yapar gibi sorulara kapsamlı yanıtlar vererek, bu bölümü tercih etmek için öncelikle Matematik ve Fizik bilgisinin olmasının gerekliliğinden bahsetti. Öğrencilere öneri olarak, meslek seçimlerine ilişkin tercihlerine karar vermede katkı sağlayacak, kolaylaştıracak bazı yazarların videolarını izlemelerini  önererek, bu mesleği seçmiş olduğundan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Son olarak da, diplomanın yurtdışında denkliği konusuna değindi. Okumakta olduğu  Üniversite’nin  Avrupa standartlarında olması, diplomanın tanınmasına da ayrıca katkı sağlayacağı bilgisini verdi.  Öğrencilerden gelen soru ve cevaplarla söyleşi son buldu.

Comments are closed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675