Share

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Tanıtım ve Rehberlik Kolu, lise öğrencilerine yönelik “Hukuk” bölümü tanıtımı söyleşisi gerçekleştirdi. Konuşmacı olarak, Ghent Üniversitesi’nde araştırma görevlisi ve Doktora adayı olan, Medeni Hukuk Uzmanı Avukat İlker Çavuşoğlu katıldı.

Hukuk nedir kavramıyla söze başlayan konuşmacı, bölümün temel özellikleri ve temel branşları hakkında bilgi vererek devam etti. Eğitim süreci ve mevcut hukuk fakültelerinin profilini çizen Sn. Çavuşoğlu, mezuniyet sonrası Yüksel Lisans ve Doktora çalışmalarının kazanımlarını izah etti. Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra yapılabilecek mesleklerle ilgili bilgi vererek, mesleğin icrasına kadar takip edilmesi gereken süreci anlattı. Katılımcıların sorularına verilen cevaplar, açılan bilgilendirme tartışmalarıyla eğitici, verimli ve aynı zamanda hoş bir zaman dilimi geçirildi.

Avukat olan eşi, sekreteri ve stajyer avukatıyla Derneğimize gelerek öğrencilerimizin ufkunun açılmasına yardımcı olan Sn. Av. İlker Çavuşoğlu’na ve katılan öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.

Comments are closed.