Share

16 Aralık 2020 Çarşamba günü saat 18:00’da Mesleki Tanıtım ve Rehberlik Kolu tarafından “İletişimde Dil Unsuru” konulu bir sunum gerçekleştirildi. Çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıda etkili iletişim kurmanın öneminden bahsedilirken aynı zamanda dilimizin yozlaşmasının nedenlerine ve sosyal medyanın etkisine de değinildi. Toplantı gelen sorular yanıtlandıktan sonra son buldu.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Tanıtım ve Rehberlik Kolu, 19 Aralık 2020 Cumartesi günü Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü hakkında öğrencilere yönelik çevrimiçi bir tanıtım söyleşisi gerçekleştirdi.

Söyleşiye konuşmacı olarak katılan Uzman Fizyoterapist – Osteopat İrfan Abdurrahman, kendisini tanıttıktan sonra bölüm hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünün pek çok üniversitede mevcut olduğunu aktarıp, derslerin isimlerini ve içeriklerini açıkladı. Ardından meslekteki uzmanlık alanları hakkında detaylı bilgi verip çeşitli ülkelerdeki istihdam imkanlarını dile getirdi. Fizyoterapi mesleğinin olumlu yönlerini ve zorluklarını açıklayan konuşmacı, kişisel tecrübelerini paylaşarak, kariyer planlaması konusunda örnekler sundu. Son olarak bu mesleği tercih edecek kişilerin yardımseverlik, sabır, göz ve ellerini eşgüdümle kullanabilme ve fen bilimlerinde başarılı olma gibi özelliklere sahip olması gerektiğini, bunlara ek olarak düzenli bir şekilde spor yaparak kendi sağlığını koruması gerektiğini vurguladı.

Söyleşi öğrencilerden gelen sorular yanıtlanarak ve öğrencilere tavsiyeler verilerek son buldu.

Comments are closed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675