Share

BTAYTD Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Giritli Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen FUEN Toplantısına katıldı.

06-08 Aralık tarihlerinde Berlin’de düzenlenen FUEN Eğitim Toplantısına BTAYTD adına katılan Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Giritli toplantı esnasında Batı Trakya Türk Azınlığının sorunlarını diğer azınlık temsilcilerine aktarma fırsatı buldu.

FUEN ve YEN üye kuruluşlarından gençler Berlin’de aktif ve yararlı bir hafta sonu geçirdi. Uluslararası eğitmenlerden “Çevrimiçi iletişim ve Kampanya iletişimi” hakkında eğitim aldı.

Açılış oturumunu Robert Shuman Enstitüsü’nün Jannes Herman-Mostert yaptı. Açılış oturumunda,  Meltem GİRİTLİ Batı Trakya Türk Toplumunun yaşadığı sorunları dile getirdi. Özellikle Türk Azınlığının eğitim sorunları dikkatleri çekti.

İkinci oturumda, Brüksel merkezli bir butik kampanya olan ABB kampanyasının kurucusu ve Genel Müdürü Jerry Zagoritis; Farklı platformlarda kampanya yürütme hakkında bilgi aktardı.

Romanya’daki Macarlar Demokratik İttifakı İcra Başkanı Bálint Porcsalmi,  Kampanya iletişimi konusundaki eğitim oturumunda, bir kampanyanın aşamalarını yapısını ve temel unsurlarını açıkladı.

Katılımcıların eğitimi değerlendirdiği son oturumun ardından proje yöneticisi László Bodor katılımcılara sertifikalarını dağıttı.   

Leave A Reply