Share

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği, azınlık mensubu bilim insanlarının oluşturduğu başlıca dernek olarak, koronavirüs salgınının ilk ortaya çıktığı andan itibaren, vatandaşlarımızı bilgilendirme ve gerekli koruyucu önlemlerin alınması konularında  önemli bir görev üstlenmektedir. Derneğimizin bu görevi, üyelerinin bilim insanlarından oluşmasının yanısıra, yerel toplumda önemli bir etkiye sahip olmasından da kaynaklanmaktadır. Başkanımız sayın Hüseyin Baltacı, aynı zamanda bir doktor olarak,  bu mücadelede aktif bir rol üstlenerek,  vakaların yerel ölçekte önüne geçilmesi için gerçekleştirilen toplantılara katılmakta ve bu yöndeki faaliyetlere destek vermektedir.                        

Son günlerde, bir kısım yerel basının, başkanımızın İskeçe Şahin bölgesinde gerçekleştirilen kurumların toplantısına katılımını siyasal sebeplere bağlayarak ve bunun arkasında kasıt arayarak, lekeleme çabası içine giridiğine şahit olduk.  Belirli basın çevrelerinin bu tutumunun bizi şaşırtmadığını, azınlıkla ilgili meselelerinin kendileri tarafından kasıtlı ve önyargılı bir şekilde değerlendirmesine alışık olduğumuzu belirtmek isteriz. Bizler bu fenomenle mücadelede ve yaraların sarılmasında, her zaman bilimin ışığında, pozitif bir katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Bu çerçevede, bir kez daha, vatandaşlarımızı içinde bulunduğumuz durumun ciddiyetini algılamaya ve yetkililerin önerdiği önlem ve tavsiyeleri harfiyen uygulamalaya  davet ediyoruz.   

BATI TRAKYA AZINLIĞI YÜKSEK TAHSİLLİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU  

Leave A Reply


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675