Share

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin Mucize Tiyatrosu 21 Nisan Pazar akşamı İskeçe Kapalı Amfi tiyatrosunda ‘Senin Annen Bir Melekti Yavrum’ adlı oyun ile sahne aldı. Erdinç Aydın’ın yazdığı, Senemahu TOPUZ’un yönetmenliğini yaptığı oyun izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Yeşilçam Filmleri Tadında olan tek perde olarak sahnelenen komedi oyunun sunuculuğunu Şükriye MEMET’in üstlendiği tiyatro gösterisi öncesinde konuşan BTAYTD Başkanı Sayın Hüseyin BALTACI, eserlerin hazırlanmasında üstün çaba gösteren Senemahu TOPUZ’a, teknik ekibe, oyunculara ve velilerine teşekkürlerini sundu.

Gösteriye, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Aykut ÜNAL ve eşi Sayın İlayda ÜNAL hanım, İskeçe Müftümüz Sayın Mustafa TRAMPA, vekillerimizin yanı sıra kurum ve kuruluşların başkanları katıldı.

Ortaokul öğrencilerinden İzgi Berra PEÇENİK, Demirkan BALTACI, İzzet HALİL, Azra KEHAYA, Azra BOZOĞLU, Azra MALKOÇ, Ada DEMİROĞULLARI, Eymen Sunay HATİP, Halil TELATOĞLU, Fikri KADRİ, Hüseyin HACIOĞLU, Cenk YILMAZOĞLU, Hasan HACIİBRAM, Beyazıt AVCI’nın oyunculuğunu üstlendiği, Umeyr KAPZA ve Dilara Kayra HATİP’in suflöz olarak görev aldığı gösteri ayakta alkışlandı.

Mucize Tiyatrosu sponsorluklarını üstlenen MANAF MOBİLYA, Dallı Çiçekçilik, Afiş Tasarımı için Bilal MEÇO, kuaför Öznur BEKİR ve Naciye HALİLOĞLU, Kostümler için Sevgi KEHAYA, Ses ve Işık desteği sağlayan Sabri HACIİBRAM, Dekor düzeni Yiğit Bener AVCI, sahne arkası yardımcısı Sayın Alev KIRHÜSEYİNOĞLU ve Koordinatör Sevtap HİNT’e teşekkür edildi.

Gösteri sonunda tüm oyunculara Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Aykut ÜNAL, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Sayın Mustafa TRAMPA, İskeçe Türk Birliği Başkanı Sayın Ozan AHMETOĞLU ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Sayın Hüseyin BALTACI tarafından teşekkür plaketi verildi.

Comments are closed.