Share

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği çatısı altında faaliyetlerini yürüten Mucize Tiyatrosu’nun 20 Nisan Cumartesi akşamı İskeçe Kapalı Amfi tiyatrosunda ‘Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?’ adlı oyunu dakikalarca ayakta alkışlandı. Yılmaz Erdoğan’ın klasiklerinden uyarlanmış olan Senemahu TOPUZ’un yönetmenliğini yaptığı oyun büyük ilgi gördü. Ailesiyle birlikte yaşadığı çevreye uyum sağlamak için çabalayan, üstün zekâlı bir çocuk olarak dünyaya gelen Gülseren’in hayatını anlatan oyun büyük beğeni topladı.

Tiyatro gösterisinde açılış konuşmasını Senemahu TOPUZ gerçekleştirdi. Gösteriye, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Aykut ÜNAL ve eşi Sayın İlayda ÜNAL hanım, İskeçe Müftümüz Sayın Mustafa TRAMPA ve kurum ve kuruluşların başkanları katıldı.

Oyunun sonunda konuşan BTAYTD Başkanı Sayın Hüseyin BALTACI, eserlerin hazırlanmasında üstün çaba gösteren Senemahu TOPUZ’a, teknik ekibe, oyunculara ve velilerine teşekkürlerini sundu. Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Aykut ÜNAL da gösteride emeği geçen herkesi tebrik etti.

Lise öğrencilerinden Arda BOZOĞLU, Dilara Kayra HATİP, Ayça PEÇENİK, Zeynep Betül ERGEN, Aksu VELİ, Hüseyin HACIİBRAM, Berrak DELİOĞLU, Sude DELİOĞLU, Rasiye ŞABANOĞLU, Nisa FERATOĞLU, Zeynep CAMBAZ, Liva MUHTAR KÜÇÜK, Yaren KÜLLÜ, Beyza DEDEOĞLU, Sarp SAİTOĞLU, Mehmet BALTACI ve Arda KIRCALİ’nin oyunculuğunu üstlendiği, Nil KARA’nın suflöz olarak görev aldığı gösteri kalplerde taht kurdu.

Mucize Tiyatrosu sponsorluğunu üstlenen MANAF MOBİLYA’ya teşekkür plaketi takdim edildi. Ayrıca Dallı Çiçekçilik, Afiş Tasarımı için Bilal MEÇO, kuaför Öznur BEKİR ve Naciye HALİLOĞLU, Kostümler için Sevgi KEHAYA, Sahne arkası yardımcısı Alev KIRHÜSEYİNOĞLU, Ses ve Işık desteği sağlayan Sabri HACIİBRAM, Dekor düzeni Yiğit Bener AVCI ve Koordinatör Sevtap HİNT’e teşekkür edildi.

Gösteri sonunda tüm oyunculara BTAYTD Başkanı Hüseyin BALTACI ve Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Aykut ÜNAL tarafından teşekkür plaketi verildi.

Comments are closed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675