Share

Avrupa Milletleri Federal Birliği (FUEN) Türk Azınlıkları/Toplulukları Çalışma Grubu (TAG) 8. Yıllık Toplantısı 11 Aralık 2022 tarihinde çevrim içi gerçekleşti.
FUEN TAG 8. Yıllık Toplantısı’na Batı Trakya Türk toplumunu temsilen Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) ve Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi; Rodos ve İstanköy Türklerini temsilen Rodos, İstanköy ve Onikiada Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (ROİSDER); Ahıska Türklerini temsilen Milletlerarası Ahıska Türkleri Cemiyeti “VATAN”; Kırım Tatarlarını temsilen Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM); Karaçay-Balkarları temsilen Karaçay-Balkar Geleneklerini Güçlendirme ve Geliştirme Toplumsal Kuruluşu “Bars El” ve Romanya’daki Tatar toplumunu temsilen Tatar Demokratik Birliği katıldı.
ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu ve FUEN Başkan Yardımcısı Nabi İbrahimcik’in selamlama konuşmalarıyla başlayan toplantıda Habip Oğlu, oy birliğiyle yeniden FUEN TAG Sözcüsü seçildi.Toplantıda katılımcı kuruluşlar, Aralık 2021’deki son yıllık toplantıdan bu yana temsil ettikleri Türk azınlık ve toplulukları ile ilgili önemli gelişmeler ile 2022 yılında gerçekleştirdikleri ve yakın gelecekte gerçekleştirmeyi planladıkları faaliyetleri aktardılar.Toplantı, FUEN TAG’ın 2023 yılı faaliyet planı görüşülmesi ve bununla ilgili ortak yol haritasının belirlenmesi ile sona erdi.

Comments are closed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675