Share

Mesleki Tanıtım ve Rehberlik Kolu,  30 Ocak Cuma günü, derneğimizin İskeçe lokalinde lise son sınıf öğrencilerine yönelik “Üniversite Tercihi ve Stratejileri” konulu bir söyleşi gerçekleştirmiştir.

Öğrencileri üniversite tercihleri konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan etkinliğin açılışında söz alan BTYATD yönetim kurulu başkanı sn. Hüseyin Baltacı, öğrencilere üniversite eğitimi boyunca ve mezuniyet sonrasında azınlığa, ülkemize ve tüm insanlığa hizmet etmek amacıyla çalışmalarını tavsiye etti. Ayrıca eğitim ve meslek hayatında güzel ahlakın önemine değinip, kazancın değil insanlara iyilik etmenin elzem olduğunu belirtti.

Ardından söz alan Mesleki Tanıtım ve Rehberlik kolu üyeleri, üniversitelerin sosyal imkanları, yabancı dil eğitimi, staj imkanları ve burs imkanları gibi konular hakkında açıklamalarda bulundu. Ayrıca üniversite eğitimi esnasında öğrencilerin başvurabilecekleri “öğrenci değişim programları” gibi imkanlar tanıtıldı. Ardından, tercih sıralaması yaparken izlenmesi gereken stratejiler açıklanıp, ilgi ve yeteneklerin yanı sıra, not ortalamaları, bölüm üzerindeki taleplerin yoğunluğu, mezuniyet koşulları gibi etkenlerin de göz önünde bulundurulması tavsiye edildi. Son olarak çok fazla bilinmeyip gelecek vaat eden bölümlerden söz edildi ve söyleşi öğrencilerden gelen sorular cevaplanarak sonlandırıldı.

Leave A Reply


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675