Share

BTAYTD Mucize Tiyatrosu 22 Nisan Pazartesi akşamı İskeçe Kapalı Amfi tiyatrosunda ‘Başka Dünya Yok’ adlı oyunu sahneledi. Mucize Ekibinin minik oyuncuları alkışlara doyamadı. Oyun, Banu KANIBELLİ’nin eserinden BTAYTD Mucize Tiyatrosu Çocukları için Senemahu TOPUZ tarafından uyarlandı. Banu KANIBELLİ’nin ‘Başka Dünya Yok’ adlı şarkısını Gönen Molla ile stüdyo kaydına giren çocuklar kendi selam müziklerini kendileri seslendirdiler.

Gösteriye, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Aykut ÜNAL ve eşi Sayın İlayda ÜNAL hanım, İskeçe Müftümüz Sayın Mustafa TRAMPA, vekillerimizin yanı sıra kurum ve kuruluşların başkanları katıldı.

Gösterinin sunuculuğunu Şükriye MEMET’in üstlendiği tiyatro oyunu öncesinde konuşan BTAYTD Başkanı Sayın Hüseyin BALTACI, eserlerin hazırlanmasında üstün çaba gösteren Senemahu TOPUZ’a, teknik ekibe, oyunculara ve velilerine teşekkürlerini sundu.

Mucize Tiyatrosu sponsorluklarını üstlenen Dekor tasarımı için DECORATO, kayıt-mix-mastering Gönen MOLLA, Süslemeler için Dallı Çiçekçilik, Afiş Tasarımı için Bilal MEÇO, kuaför Öznur BEKİR ve Naciye HALİLOĞLU, Kostümler için Sevgi KEHAYA, Ses ve Işık desteği sağlayan Sabri HACIİBRAM, Dekor düzeni Yiğit Bener AVCI, sahne arkası yardımcısı Sayın Alev KIRHÜSEYİNOĞLU ve Koordinatör Sevtap HİNT’e teşekkür edildi.

Gösteri sonunda tüm oyunculara Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Aykut ÜNAL, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Sayın Mustafa TRAMPA, Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi Genel Başkanı Sayın Çiğdem ASAFOĞLU, İskeçe Türk Birliği Başkanı Sayın Ozan AHMETOĞLU, Mustafçova Belediye Başkanı Sayın Ahmet KURT, İskeçe Azınlık Lisesi Müdürü Selçuk FEHMİ ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Sayın Hüseyin BALTACI tarafından teşekkür plaketi verildi.

Comments are closed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675