Share

 

BTAYTD Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Meltem GİRİTLİ ve BTAYTD üyesi Kerem ABDURAHİMOĞLU, FUEN’in düzenlediği çevrimiçi eğitim toplantısına katıldı.

FUEN’in “Kendini Geliştir” programının dördüncü modülü 02 ile 03 Ekim tarihleri arasında  gerçekleştirildi. Kapasite geliştirme programı korona  virüs nedeniyle çevrimiçi gerçekleştirildi. Bu çevrimiçi eğitimde katılımcılar “Çevrimiçi ve Çevrimdışı İletişim, Ağ Oluşturma, Kanalları, İpuçları ve Püf Noktaları” hakkında eğitim aldı. Düzenlenen bu eğitim programına  Batı Trakya  Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’ni temsilen BTAYTD Yönetim Kurulu Genel  Sekreteri özel eğitimci Meltem GİRİTLİ ve BTAYTD Üyesi Yüksek Lisans öğrencisi Kerem ABDURAHİMOĞLU katıldı.

Çevrimiçi eğitimin amacı, Azınlık Kurumlarının yeni ilişkiler kurma ve koşullara göre hem çevrimiçi hem de çevrimdışı toplumun aktif parçaları olma kapasitesini geliştirmektir.

Robert Schuman Enstitüsü Direktörü, Gabor Berczeli’nin  açılış konuşması ile başlayan webinar uzman sunumları ile devam etti.

 Webinar’ın ilk iki oturumunda çevrimdışı ve çevrimiçi varlığını inşa etmek, kendi profil ve özgeçmişini oluşturmak için en iyi uygulamalar, bölgesel veya küresel ölçekte hedef kitleye ulaşabilmek üzerine uzman Daniel FARACI tarafından bir sunum yapıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Webinar’ın son iki oturumunda ise uzman Peter KOVACS, ağ kurma anlayışı, strateji ve uygulamaları hakkında geniş bilgi verdi. Farklı azınlık derneklerinden  temsilcilerin hazır bulunduğu webinarda azınlık derneklerinin karşılaştığı sorunlar tartışıldı.

Etkinlik, son bölümde genel değerlendirme ve önerilerin paylaşılmasıyla son buldu.

Comments are closed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/btaytd/public_html/web/wp-includes/functions.php on line 4675